CZCL A-200AF-4.5 4.5V40A 200W Low Profile LED Displays Power Supply Features:
A-200AF-4.5 is Led display power supply without fans. The input voltage rang is 180~264VAC and output voltages are 4.5V. It can be applied to Led display、LED indicator light and other Led display fileds. This series product is ultra-thin design, with a height of only 30mm, and can adapt to a variety of box size requirements. Super high efficiency, compact shell design and good heat dissipation ensure the long-term stable work of this series of products.
CZCL A-200AF-4.5 4.5V40A 200W Low Profile LED Displays Power Supply Parameters:
Input voltage:200-240Vac,47-63Hz
Protection:undervoltage,Overload,Short circuit
Output power:200W Max
Working temperature:-30~+60℃
Power factor:0.50@230Vac
Storage temperature:-40℃~+100℃,20~95%RH
Insulation voltage:I/P-O/P:3.0KVac
Safety standards:GB4943,UL60950-1,EN60950-1
I/P-FG:1.5KVac;O/P-FG:0.5KVac,1min
Dissipate heat:cold
EMC Standards:: GB9254,EN55022
Protecting Time: 50ms, 20ms over load
Leakage current:0.30mA@230Vac