Rong-Electric MDH200PC5 LED Displays Power Supply Features:
Input Voltage:100-240Vac 200-240Vac, 47-63Hz
Power Factor:0.50@230Vac
Leakage Current:0.30mA@230Vac
Protection Function:Input Undervoltage,Over Current,Short
Operating Temperture:-30~+60℃
Cooling Mode:Self-cooling
Insulation:I/P-O/P:3.0KVac;I/P-FG:1.5KVac;O/P-FG:0.5KVac
Rong-Electric MDH200PC5 5V40A 200W LED Display Power Supply Parameters:
Model:MDH200PC5
Category:constant voltage
Output voltage:5V
Output current:40A
Ripple and noise:<150mV
Efficiency:89%
Watts:200W